آلاچیق روف گاردن | آلاچیق پشت بامی

آلاچیق (Gazebo) عموما با ساختار نیمه باز و بسته ارائه می‌شود و این روزها در روف گاردن و محوطه سازی بسیار مورد توجه است.. فرقی ندارد آلاچیق روف گاردن باشد یا باغ و ویلا و … . در حالی که مدل نیمه باز در این سازه سقف را روی پایه‌های اصلی قرار می‌دهد و در برخی از قسمت‌ها دارای بدنه است، آلاچیق‌های ‌پوشیده بعضا قسمت پایینی سطح دیوار یا بدنه اصلی را نیز می‌پوشانند.
آلاچیق روف گاردن اما قابل اجرا در هر دو مدل است، هم به صورت بسته ساخته می‌شود هم به صورت نیمه باز. با این حال آلاچیق‌های روف گاردن عمدتاً با سایر سازه‌هایی که در باغ و ویلا اجرا می‌شود، تفاوت دارند.
این سازه با طراحی که دارد، از ساکنین در برابر هرنوع شرایط آب و هوایی محافظت می‌کند و در عین حال فضایی کاملا خصوصی را ایجاد خواهد کرد.
آلاچیق هم مکانی برای استراحت و هم آرامش است و به شما این امکان را می‌دهد که از تابستان بدون ترس از رنج کشیدن آفتاب بسیار شدید لذت ببرید. از آنجایی که فضایی سایه‌دار و اختصاصی را ارائه می‌کند، مالکان بیشتری نصب آن را در پشت بام ترجیح می‌دهند.
آلاچیق روف گاردن | آلاچیق پشت بامی​
معرفی بهترین آلاچیق برای روف گاردن و پشت بام​

معرفی بهترین آلاچیق برای روف گاردن و پشت بام

اگرچه ممکن است بیشتر آلاچیق‌ها از چوب ساخته شوند، اما توجه داشته باشید طیف مصالحی که با این سازه قابل اجراست، بسیار گسترده است. اما بدیهی است که محبوب‌ترین گزینه نزد بیشتر کارفرمایان محصولاتی شبه چوب همچون چوب پلاست است. محصولی چند منظوره که کفپوش، مبلمان روف گاردن و هم سایر عناصر کاربردی با آن قابل اجراست. هم به دلیل جذابیت و هم به دلیل نسبت کیفیت به قیمت. 
طراحی و شکل آلاچیق بیشتر فقط توسط تخیل شما انجام می‌شود. اما کلیاتی وجود دارد که برای همه حتی طراحان یکی است آن، شکل کلی این سازه یعنی: دایره، مربع، بیضی، شش ضلعی، هشت ضلعی، مستطیل و حتی دوازده ضلعی خواهد بود. با این حال طراحان قادرند تا طرح دلخواه شما را با کمی خلاقیت معماری به طرحی منحصربفرد تبدیل نمایند.

آلاچیق مدرن روف گاردن

برای اینکه بتوانید آلاچیق مدرن روف گاردن داشته باشید، قطعا برای اجرای آن نیاز به محصولی مدرن و کاربردی دارید. محصولی که علاوه‌بر کیفیت بتواند ظاهری شیک و مدرن را برای آلاچیق پشت بامی شما ایجاد کند. که نه تنها کل سازه حتی کفپوش روف گاردن، فلاورباکس و … با آن قابل اجرا باشد. خوشبختانه محصولاتی همچون چوب پلاست این روزها امکان اجرای این سازه از نوع مدرن را فراهم نموده‌اند.
پروفیل چوب پلاستیک می‌تواند بهترین انتخاب برای آلاچیق مدرن روف گاردن باشد. زیرا هم محصولی نوین بوده که از ویژگی‌های منحصر بفرد برخوردار است. هم چند منظوره بوده و در زمینه‌های متعدد دکوراسیون فضای باز به خصوص روف گاردن بسیار پرکاربرد است.
آلاچیق چوبی روف گاردن​

آلاچیق چوبی روف گاردن

آلاچیق چوبی روف گاردن همانطور که می‌دانید طرفداران بسیاری دارد. به همین علت این روزها در بیشتر بام سبزهایی که اجرا می‌شود از این محصولات چوبی برای ساخت این سازه استفاده می‌شود. از آنجایی که چوب پلاست توانسته بهترین جایگزین برای چوب طبیعی باشد، بنابراین می‌تواند بهترین انتخاب نیز برای ساخت آلاچیق پشت بام باشد.از مزایای بی‌شمار این محصول می‌توان به شباهت بسیار بالا به چوب طبیعی اما کیفیت بسیار بیشتر از چوب اشاره کرد. 
دوستدار محیط زیست بودن این محصول از یک سمت و ویژگی‌های منحصر بفردی که دارد از سمت دیگر، آن را به برترین محصول فضای باز تبدیل نموده است. با توجه به اینکه چوب پلاست برای فضای باز و بیرونیطراحی و تولید شده بنابراین می‌توان از آن به صورت گسترده در روف گاردن استفاده کرد.
آلاچیق سنگی روف گاردن
شاید آلاچیق سنگی روف گاردن انتخاب مناسبی برای پشت بام نباشد. اما علت این امر چیست ؟ همانطور که پیداست آلاچیق سنگی روف گاردن قطعا از محصولات سنگی ساخته می‌شود. همین اصلی‌ترین مورد برای سنگین کردن وزن این سازه خواهد بود.
بنابراین می‌تواند وزن زیادی را به پشت بام آپارتمان یا حتی منزل ویلایی وارد نماید. شاید ساختمان شما تحمل وزن را داشته باشد اما به مرور زمان موجب آسیب به سقف خواهد شد. به همین علت اگر به نوع سنگی این سازه علاقه زیادی دارید، می‌توانید از سنگ به صورت ترکیبی در کنار دیگر محصولات برای اجرای آلاچیق استفاده کنید.
به این صورت میزان فضار به پشت بام را کاهش خواهید داد و از بروز آسیب‌های احتمالی به آسانی جلوگیری خواهید کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از محصولاتی با وزن سبک و نسبتا سبک است.
قیمت آلاچیق روف گاردن​

قیمت آلاچیق روف گاردن

جدا از محصولی که برای ساخت آلاچیق انتخاب می‌کنید، قطعا عوامل دیگری نیز می‌توانند بر قیمت آلاچیق پشت بام تأثیر بگذارند. در واقع، باید انتظار داشته باشید که برای آلاچیقی که از نوع بسته است، باید هزینه بیشتری پرداخت شود. زیرا هم متریالی بیشتری مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به همین نسبت نیز نه تنها هزینه محصول که میزان دستمزد افزایش خواهد یافت.
با این حال قیمت آلاچیق روف گاردن با توجه به طراحی و متراژی که برای ساخت آن در نظر می‌گیرید متغیر خواهد بود. سلیقه شما و طراحی که برای این سازه در نظر می‌گیرید، اصلی‌ترین موارد تعیین کننده قیمت روف گاردن پشت بام است.
نه تنها باید برای مقدار موادی که در ساخت سازه دخیل است هزینه بیشتری بپردازید، بلکه این افزایش قیمت نیز به هزینه قابل توجه کار مورد نیاز برای نصب آن نسبت داده می‌شود. علاوه‌بر این، کار تسطیح یا ریختن یک دال بتنی ممکن است، برای اطمینان از پایداری سازه روی سطح زمین ضروری باشد. برای جلوگیری از زیاده‌روی در بودجه، مطمئن شوید که این کار اضافی در قیمت تعیین‌شده، لحاظ شده است.

ساخت آلاچیق روف گاردن

برای استفاده از حداکثر پتانسیل پشت بام، چیدمان مناسب آن ضروری است. با این طرز فکر، ساخت آلاچیق روف گاردن می‌تواند انتخاب عاقلانه‌ای باشد. این سازه می‌تواند به مرکز فعالیت‌هایی تبدیل شود که در پشت بام شما انجام می‌شود، اما مطمئناً این تنها دلیل برای ساخت آلاچیق روف گاردن نیست.
آلاچیق پشت بام یک سازه امن و کاربردی محسوب می‌شود که عموما در مرکزیت طراحی روف گاردن واقع می‌شود. به عنوان یک اتاق اضافی، می‌توانید آن را به هر شکلی که مناسب باشد، چیدمان کنید. چه با یک میز ساده یا مجموعه‌ای از مبلمان روف گاردن. برای رسیدن به این هدف، باید یک آلاچیق پشت بام با سقف سخت انتخاب کنید. این سقف می‌تواند از آلومینیوم یا چوب ساخته شود و دارای سقف پلی کربنات، گالوالوم یا فولاد باشد. کمی گرانتر از بوم است، اما این مزیت را دارد که سقفی ضد آب دارد که تغییر رنگ نمی‌دهد. با این حال محصولاتی همچون چوب پلاست نیز انتخابی مناسب هستند. زیرا هم ظاهر زیبایی دارد هم کاملا ضد آب بوده و برای استفاده در سقف آلاچیق نیز مناسب است.
آلاچیق پشت بام همچنین به شما این امکان را می‌دهد که پناهگاه آرامش خود را ایجاد کنید. می‌توانید آن را به راحتی چیدمان کنید. آن را به محلی برای گردهمایی یا برای گذراندن اوقات فراغت با دوستان تبدیل کنید.