کفپوش روف گاردن | کفپوش پشت بام

هنگامی که تصمیم به اجرای بام سبز یا روف گاردن می‌گیرید، یکی از اولین و مهم‌ترین اقدام‌های لازم و ضروری کفپوش روف گاردن یا همان کف سازی روف گاردن است.انتخاب عناصری همچون کفپوش (Flooring) در بام سبز بسیار ضروری است. این نه تنها نشان دهنده شخصیت و سلیقه شماست که تاثیر بسزایی در ایمنی و زیباسازی پشت بام دارد. بنابراین بسته به بودجه‌ای که دارید بهتر است یک انتخاب بلند مدت برای کف سازی روف گاردن داشته باشید. 
خوشبختانه این روزها طیف گسترده ای از محصولات کفپوش وجود دارد که همه آنها دارای کیفیت‌های خاص و متفاوت هستند. بنابراین می‌توانید از بین آنها، کفپوش مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. اما اگر بدنبال محصولی هستید که مناسب فضای باز و بیرونی باشد، باید بررسی دقیقی در اینباره داشته باشید. انتخاب پوشش کف سازی روف گاردن تا حد زیادی به تغییرات و شرایط آب و هوایی، همچنین طول عمر محصول منتخب بستگی دارد.
برای جنبه زیبایی شناختی، چوب بهترین گزینه است، علیرغم هزینه نسبتاً بالا. در غیر این صورت، کاشی کاری نیز با توجه به نسبت کیفیت به قیمت آن جالب است. همچنین باید مطمئن شوید که مدلی که انتخاب کرده‌اید کاملا ضد آب بوده و در برابر رطوبت مقاوم است. در نهایت، تعمیر و نگهداری منظم برای تمیز نگه داشتن و همیشه زیبا بودن کفپوش روف گاردن ضروری است.
کفپوش پشت بام​
بهترین کفپوش برای پشت بام​

کفپوش پشت بام

برای کفپوش پشت بام از محصولات متنوعی استفاده می‌شود. از آنجایی که پشت بام به طور دائم در مجاورت هوای باز و آزاد قرار دارد، بنابراین انتخاب محصول برای آن سخت خواهد شد. بهتر است محصولی را برای این منظور در نظر بگیرید که از ویژگی‌های منحصر بفرد برخوردار باشد.

بهترین کفپوش برای پشت بام

یکی از مواردی که این روزها بسیار مرسوم شده و با عنوان بهترین کفپوش برای پشت بام کاربرد دارد، کفپوش چوب پلاست است. این نوع کفپوش که با استفاده از پروفیل چوب پلاست محصولی مختص فضای باز طراحی و اجرا می‌شود، این روزها طرفداران بسیاری دارد. از اصلی‌ترین ویژگی‌ها می‌توان به کاربرد آن در فضای باز و بیرونی اشاره کرد. یکی از موارد استفاده چوب پلاست طراحی و اجرای نه تنها کفپوش روف گاردن که همه عناصر بام سبز است.

موارد مناسب برای کف سازی روف گاردن

برای اینکه بتوانید بام سبز را به بهترین شکل کف سازی کرده و فضایی کاربردی و البته زیبا ایجاد کنید، انتخاب‌های متنوعی وجود دارد. در این بخش به تعدادی از موارد برای کفپوش روف گاردن اشاره می‌کنیم :

موزاییک کف روف گاردن

موزاییک کف روف گاردن نمونه‌های متنوعی دارد که طبق طراحی یا سلیقه شما استفاده خواهد شد. این موزاییک‌ها در کنار عناصر دیگر همچون چمن مصنوعی یا چوب و … ظاهری متفاوت خواهند داشت. با انتخاب نمونه مورد نظر می‌توان در هر قسمت از فضای شما از این موزاییک‌ها برای کفپوش روف گاردن استفاده کرد. 

سنگ کف روف گاردن

از موارد دیگری که می‌توانید برای کفپوش روف گاردن انتخاب نمایید، دسنگ کف است. این سنگ‌ها نیز همچون موزاییک نمونه‌های متنوعی دارند که کاملا بسته به سلیقه شما در اجرا کاربرد دارند.

سرامیک برای روف گاردن

از دیگر مواردی که برای کفپوش روف گاردن مورد استفاده قرار می‌گیرد، سرامیک است. سرامیک برای روف گاردن نیز دارای نمونه‌های متنوعی است. اما به یاد داشته باشید که برخی از موارد یاد شده تاثیر به سزایی در وزن روف گاردن خواهند داشت. به همین دلیل بهتر است از آنها در کنار دیگر محصولات به عنوان محصولی فرعی استفاده شود.
موارد لازم برای انتخاب کفپوش روف گاردن

موارد لازم برای انتخاب کفپوش روف گاردن

در همه موارد، توصیه می‌شود همیشه از متخصصان فعال برای اجرای کفپوش روف گاردن، فراخوانی کنید. اگر به دنبال یک متخصص واجد شرایط در این زمینه هستید، از مراجعه به دایرکتوری ایران روف گاردن دریغ نکنید.
کف پشت بام باید با سایر نقاط روف گاردن زیبا و کاملا هماهنگ باشد . باید طول عمر بالایی داشته باشد و نیاز به نگهداری کمی داشته باشد. بهتر است به یاد داشته باشید از کفپوش‌هایی که تنها پس از چند سال می‌شکنند و خرد می‌شوند یا تخته‌های چوبی که شکافته و پوسیده می‌شوند، به هیچ عنوان استفاده نکنید.
در صورت امکان، پوشش کف باید در هوای خشک و مرطوب ضد لغزش باشد و در نتیجه حداقل ایمنی را ایجاد کند. برای کودکان یا افراد مسن کفپوشی با خاصیت ضربه گیر (حفاظت در برابر سقوط) بسیار مفید است.
مخصوصاً برای یک بام آفتابی، مهم است که کف به خوبی عایق بندی شده باشد و بیش از حد گرم نشود، اما تا حدود کمی گرما را حفظ کند. در مناطق با تراکم بالا، کف باید صداها را جذب کند یا موجب افزایش صدا و ایجاد آلودگی صوتی نشود.
به علاوه ارتفاع کلی ساخت و وزن کفپوش و زیرسازی و همچنین هزینه مصالح و نصب آن، نقش مهمی در انتخاب کفپوش روف گاردن دارد.